Farby na textil Waco

28.8.2009

Rozhodla som sa, že troška napíšem o farbách, ktoré sme sa rozhodli používať na náš textil.

Je široká ponuka farieb na textil, no nie všetky spĺňajú účel, aký by ste od nich očakávali. A tak som si nechala poradiť od dievčat, ktoré pre nás maľujú na trička. A povedali, že s týmito farbami boli najviac spokojné. Dôvodov je viacej, nehrčkavejú sa, ani potom, keď do nich prilejete vodu, dajú sa farby miešať dokopy a tým vytvoríte farebný odtieň, aký vám najlepšie vyhovuje. Ľahko sa používajú a majú aj trvácnosť pri praní. Takže tú sa nám potvrdilo pravidlo vyššia cena, lepšia kvalita.

Dokonca ich jedno z dievčat požívalo aj do Airbrush pištole a bolo s výsledkom spokojné. Takže ak niekto uvažujete malovať s Airbrush pištoľou, tak kľudne môžete použiť aj naše farby.

Návod na používanie farieb na textil.

Farby sú riediteľné s vodou, čo znamená, že ak je pre vás hustota pôvodnej farby veľmi hustá, môžete si ju zriediť na požadovanú konzistenciu s vodou. Zmiešaním dvoch rôznych farieb ľahko získate nový odtieň, takže si môžete namiešať presne akú potrebujete.

Po nanesení farby na textil, treba farbu nechať vyschnúť tak 24 hodín, záleží aj od obrázku a od množstva farby, ktorú ste naniesli na textil. Niekedy stačí aj polovica času.

Ak je farba preschnutá, tak je ju potrebné stabilizovať teplom, čo znamená že si textil otočíte na opačnú stranu a zažehlíte miesto, kde sa nachádza obrázok. Treba to tak 5 min. prežehliť.Odporúčam použiť aj papier na pečenie, môžete to dať medzi tričko, aby sa Vám obrázok nepretlačil na druhu stranu.  V žiadnom prípade nemôže ísť žehlička priamo na farbu, ani pri ďalších žehleniach.

Po zažehlení, môžete textil kľudne nosiť a dať prať, max. do 30 stupňov. Najlepšie ho prať vždy z rubovej strany, aby sa obrázok neodral o bubon v pračke.
Takže, keď už viete ako farby používať, tak si môžete nakresliť vlastné tričko a ak si netrúfate, tak si ho nechajte nakresliť od nás. Z vlastnej skúsenosti viem, že trička majú dlhú trvácnosť, mam niektoré aj 4 roky a pri správnom zaobchádzaní Vám určite bude dlho robiť radosť.

Ešte by som chcela upozorniť na to, že ak sa chystáte maľovať na tričká, použite tričká vhodné na maľovanie. Najlepšie sú čísto bavlnené, resp. len mierne elastické. Nemalo by byť vrúbkované. Tričká na našej stránke sú vhodné na maľovanie.

Druhy farieb na textil

Farby na svetlý textil, farby na tmavý textil a metalické farby. Rozdiel medzi farbami na svetlý a tmavý textil je v tom, že tie na tmavý textil majú väčšiu hustotu, takže aj lepšie prekrytie, to znamená, že nemusíte nanášať dvojnásobné množsto, ako keby ste používali farby na svetlý textil na tmavý podklad. Ide najmä o svetlejšie farebné odtiene.

Farby na tmavý textil môžete používaj aj na svetlý textil. Nie všetky farebné odtiene sa vyrábaju v obidvoch druhoch. Napr. tmavšie farebné odtiene sú v kategórii na svetlý textil, ale používajú sa aj na tmavý. Metalické farby sa radia do kategórie farieb na tmavý textil.

Na doozdobenie celkovej kresby môžete použit ozdobné farby. Majú perleťový nádych. Sú v tubách so sosáčikom, tým je ľahké ich nanášanie na textil. V našej ponuke nájdete viacero ozdobných farieb na textil.

Naša ponuka farieb

Začali sme ponukou základných farieb, pomocou ich zmiešania získate aj ostatné vedľajšie farby. Postupne našu paletu rozširujem o iné farebné odtiene,o ktoré prejavíte záujem. Takže ak hľadáte nejaký iný farebný odtieň, stačí sa nám ozvať a môžem ho pre vás objednať. Farby, ktoré mám na stránke Vám viem poväčšine promptne dodať, lebo ich mám na sklade. Na nové farby je dodacia lehota závislá od dodávateľa, väčšinou týždeň.

Verím, že ste sa dočítali potrebné informácie, ktoré ste o farbách hľadali a že po vyskúšaní našich farieb budete s nimi spokojní.

Štetce a maliarske palety

Aby naša ponuka pre začínajúcich maliarov bola úplná. Pridali sme do nášho obchodu aj štetce, ktoré sú špeciálne vyrobené na maľovanie na textil. Ide o trojitú sadu štetcov. Dva okrúhle štetce vo veľkosti 0 a 8. A jeden plochý štetec veľkosť číslo 8.

Na miešanie farieb môžete použiť našu maliarsku paletu. Je z plastu, čiže sa ľahko udržuje a sú na nej špecialne misky na farby.

Pridané do rubriky Uncategorized

Reklamné tričká

26.5.2009

V minulom článku sme vám dali tip na darček pre manžela, alebo priateťa, skrátka darček pre neho, teraz sa pokúsime o tip na reklamné tričko.

Ste malá alebo väčšia firma, uvažujete nad reklamou? Aj my vám ponúkame jednu z možností reklamy a to reklamu na tričkách. Ak nechcete tlačiť na tričká vo veľkom a potrebujete zopár kusov, my vám ich môžeme nakresliť.

Stačí ak nám pošlete vaše logo, váš web, prípadne ak máte nejaké špeciálne rozvrhnutie, kde by ste čo chceli na tričku mať.

Tu je zopár príkladov, ako také tričko môže vyzerať.

Reklama na náš internetový obchod maľované tričká. Na zadnej strane trička je namaľovaná webová adresa obchodu. Musím povedať, že má celkom úspech. Ľudia nás oslovujú, odpisujú si adresu…

Maľované tričko pre rodinky

Maľované tričko pre rodinky

tricko internetová adresa - www.malovane-tricka.sk

internetová adresa - www.malovane-tricka.sk

Alebo ste podnikateľ a chcete dať svojmu okoliu vedieť v čom podnikáte. Môže to vyzerať aj takto.
Tričko ktoré sme maľovali pre slovenského sklára (glass artist), umelca Lukáša Mjartana. Na prednú stranu sme namaľovali sklenenú sochu - glass sculpture. Pôvodne boli úvahy aj o nejakom ďalšom texte, keďže sa dosť často pohybuje aj v zahraničí, napríklad anglické glass art, alebo Lukas Mjartan - glass artist, ale nakoniec sme ostali iba pri reklame vo forme webovej adresy na tričku.

Umelecké dielo

Umelecké dielo na dámskom tričku

Internetová adresa - zadná strana

Internetová adresa - zadná strana

Alebo ste tanečná škola alebo iné zoskupenie a chcete mať pre svojich členov rovnaké tričká.

Tanečná škola

Tanečná škola

Tanečn</p

Tanečníci - zadná strana trička

Organizujete nejakú súkromnú alebo firemnú akciu, usporadúvate ples, tábor…Spomienkou na tieto okamihy môže byť aj maľované tričko, ktoré si sami navrhnete a my ho pre Vás namaľujeme.

Blumentálsky ples - maľované tričko.

Blumentálsky ples - maľované tričko

Ak ste sa rozhodli pre reklamu prostredníctvom maľovaného trička, stačí si len vybrať z ponuky našich unisex tričiek, ak viete dopredu, kto to tričko bude nosiť, môžete si zvoliť aj z ponuky našich dámskych tričiek alebo aj pánskych tričiek. A ak ste si už aj tričko vybrali, stačí, keď nám napíšete mail, v ktorom nám opíšete vašu predstavu, prípadne priložíte obrázok, logo alebo iný text.

Pridané do rubriky tričká

Darček pre neho.

30.4.2009

Ak hľadáte darček pre priateľa, manžela alebo darček pre brata, syna, skrátka darček pre neho, radi Vám pomôžeme.

Originálne pánske tričko ho určite poteší. Môžete si vybrať zo širokej škály našich motívov alebo nám môžete poslať váš vlastný a my Vám ho radi nakreslíme. Prípadne motív, ktorý ste si vybrali môžete oživiť svojim vlastným textom alebo pridať na tričko meno a tým spravíte tričko ako darček ešte zaujímavejším a osobnejším.

Tipy na darčeky pre pánov

Tričko ranostaj, jedna z našich zákazníčiek hľadala darček pre svojho manžela, pridala text nič sa mi nechce a vtipný darček bol vymyslený. Oproti tričkám s potlačou máte výhodu voľby vlastného textu umiestnenia, každý jeden kus je nakreslený originál.

tricko ranostaj

Inšpirovať sa môžete s pánskymi motívmi z našej stránky, ktoré nájdete medzi tričkami unisex . Tieto motívy je samozrejme možné použiť na rôzne tričká a vytvoriť tak pre neho naozaj originálny darček. Pre romantikov tu máme tričká s motívom Amorka,

tricko amorko

darček pre vyznavačov rýchlej jazdy tričko s nakreslenou motorkou,

tricko motorka

darček pre milovníkov hôr - tričko Vysoké tatry. Ak sa s manželom alebo priateľom radi túlate po horách, tričko so západom slnka nad Kriváňom bude pre neho pekný darček.

tričko tatry a slnko

Darček pre srandistov tričko s veselým hadom, ešte pridať nejaký vtipný text, ktorý vášho priateľa vystihne a originálne tričko je na svete.

tricko had

tričko had

Ponuku pre pánov sme rozšírili o rad ďalších produktov. Okrem tričiek classic, si môžete vybrať pánske tielko, pánske tričko colormix a taktiež už spomínané trička unisex dlhý rukáv. Tieto tričká vám vieme zohnať ihneď, ak by ste chceli čisté bez kresby, ak na ne chcete nakresliť dodacia doba je 3-14 dní. Záleží od vyťaženosti našich maliarok.

Taktiež sme pre Vás rozšírili ponuku o rad nových tričiek dovážaných so Španielska. Dodávka pri týchto tričkách je individuálna. Môže trvať 3 ale aj 14 dní. Vo väčšine prípadov, som zatiaľ mala trička do 3 dní, ale stalo sa, že na nejakú farbu, som musela čakať dlhšie. Takže ak by ste mali záujem aj o tieto trička, chcete ich niekomu darovať, objednajte si alebo napíšte do mailu a ja Vám, hneď ako zistím dátum dodania zavolám a dohodneme sa, či Vám ten dátum vyhovuje. Tu je ponuka tričiek pánske tričko bez rukávov, pánske tričko dvojfarebné, pre športovcov pánske tričko národné tímy.

Potešte svojich pánov darčekom a urobte ich veselšími aj s našimi maľovanými tričkami.

Pridané do rubriky darčeky

Tričká s menom

4.4.2009

Hľadáte originálny darček pre vášho blízkeho, známeho, kamaráta, kamarátku? Čo tak im darovať tričko s ich vlastným menom, prezývkou. Ja som už také tričko darovala a malo úspech :)

Stačí ak si vyberiete tričko, motív a do “Meno a text ku kresbe” napíšete, čo tam má byť. Meno či text je v cene motívu.

Ak ste si nevybrali motív, respektíve máte nejaký vlastný. Objednajte si čisté tričko bez kresby a do poznámky pri objednávke napíšte, čo si tam želáte mať a vlastný motív nám pošlite mailom na našu adresu obchod(zavinac)malovane-tricka.sk. My vás obratom budeme informovať o cene a dobe dodania.

Najvacší záujem je o tričká s menom pre babätka. Je to originálny darček pri narodení dieťaťa. Aj takto môže vyzerať napríklad také body pre novorodenca.

Body pre bábätko s menom

Body pre bábätko s menom

Body s prezývkou

Body s prezývkou

Pridané do rubriky tričká

Originálny darček - maľované tričko

2.12.2008

Ponúkame Vám originálny darček vo forme ručne maľovaných tričiek. Čím sú naše tričká originálne. V prvom rade tým, že každé jedno tričko je originál, obrázok je namaľovaný rukami našej Gabiky, čiže nie je to žiadna kópia. Nájdete tu tričká s jej vlastnými motívmi ako aj tričká, pri ktorých hľadala inšpiráciu inde, rozprávky, zvieratká… Po druhé máte možnosť k obrázku dopísať text, ktorý najlepšie vystihuje toho, kto bude tričko nosiť, prípadne text, ktorým chcete niekomu niečo povedať.
 
Pár príkladov trička ako originálneho darčeka:

Originálny darček - tehotenské tričká

Ste tehotná a neviete ako to povedať vášmu širšiemu okoliu, čo tak originálne, kresbou na vašom tričku :) Na vašom okrúhlom brušku sa tričko bude krásne vynímať a spríjemní deň každému kto Vás stretne. Hovorím to z vlastnej skúsenosti :) Bolo príjemné vnímať reakcie okolia a to bol aj dôvod, prečo sme sa rozhodli sprostredkovať tieto originálne tričká aj ostatným šťastným tehotným mamičkám “čakateľkám”. Ak máte vo svojom okolí tehotné mamičky, môže to byť pre ne krásny darček. Pozrite si naše tehotenské tričká pre Vás.

tehotné bruško v tričku

tehotné bruško v tričku

Srdiečko tehotenské tričko

Srdiečko tehotenské tričko

Originálny darček - tričko k narodeniu bábätka

Ako darček k narodeniu dieťatka poteší body s milým obrázkom, s menom bábätka, poprípade nejakou jeho prezývkou alebo iným textom. Pozrite si body pre bábatká.

Mišátko bábetko v body s myškou

Mišátko bábetko v body s myškou

body delfín Kubko

Body delfín

Mamičky radi obliekajú svoje ratolesti pekne, tak takýto originálny darček ich určite poteší a každý kto uvidí bábätko v tomto body, tento darček určite ocení. Opäť vlastná skúsenosť, som matka dvoch deti :) a keď som od Gabiky pre Miška, alebo od Maťky pre Kubka dostala ručne maľované tričká s ich menami, tak ma to veľmi potešilo.

miško v tričku s levom

miško v tričku s levom

Lenka v tričku s bábätkom

Lenka v tričku s bábätkom

Originálny darček - tričká pre deti

No deti rýchlo vyrastú a menia sa im aj obľúbený hrdinovia, veci. Určite ich poteší tričko s ich obľúbeným zvieratkom, či princeznou, alebo iným motívom, ktorý si môžete vybrať z našej ponuky, prípadne nám môžete poslať vlastný motív. Pridať tam trefný text, prípadne meno a originálny darček je na svete. Vás to nestojí žiadne naháňanie po obchodoch, či niekoľkodňové vymýšľanie, čo by ho na jeho narodeniny, či meniny potešilo. Určite si pozrite Detské tričká.

tričko lienka lenka

tričko lienka lenka

Originálny darček - dámske tričká a unisex tričká

Aj pre dámy a pánov tu máme originálne darčeky. Vhodný darček pre vášho partnera, partnerku, či kamaráta kamarátku, manžela, manželku… Naša ponuka s dámskymi tričkami, tričko margarétky.

dámske tričko margarétky

dámske tričko margarétky

Dámske tričko Gabika slnečnice

Dámske tričko Gabika slnečnice

Ženy určite poteší kvietok, čo tak jej ho darovať na tričku, dlhšie jej vydrží a vždy si na vás spomenie, keď ho bude mať na sebe :) a pánov poteší pohľad na tatry, prípadne iné motívy z našej, alebo vašej ponuky.

Unisex tričko tatry a slnko

Unisex tričko tatry a slnko

Verím, že ste si niečo našli a ak práve teraz žiadny originálny darček nehľadáte, tak si na nás spomeňte, keď budete chcieť niekomu darovať naše maľované tričko.

Pridané do rubriky darčeky, tričká