Články v rubrike ‘Uncategorized’

Farby na textil Waco

28.8.2009

Rozhodla som sa, že troška napíšem o farbách, ktoré sme sa rozhodli používať na náš textil.

Je široká ponuka farieb na textil, no nie všetky spĺňajú účel, aký by ste od nich očakávali. A tak som si nechala poradiť od dievčat, ktoré pre nás maľujú na trička. A povedali, že s týmito farbami boli najviac spokojné. Dôvodov je viacej, nehrčkavejú sa, ani potom, keď do nich prilejete vodu, dajú sa farby miešať dokopy a tým vytvoríte farebný odtieň, aký vám najlepšie vyhovuje. Ľahko sa používajú a majú aj trvácnosť pri praní. Takže tú sa nám potvrdilo pravidlo vyššia cena, lepšia kvalita.

Dokonca ich jedno z dievčat požívalo aj do Airbrush pištole a bolo s výsledkom spokojné. Takže ak niekto uvažujete malovať s Airbrush pištoľou, tak kľudne môžete použiť aj naše farby.

Návod na používanie farieb na textil.

Farby sú riediteľné s vodou, čo znamená, že ak je pre vás hustota pôvodnej farby veľmi hustá, môžete si ju zriediť na požadovanú konzistenciu s vodou. Zmiešaním dvoch rôznych farieb ľahko získate nový odtieň, takže si môžete namiešať presne akú potrebujete.

Po nanesení farby na textil, treba farbu nechať vyschnúť tak 24 hodín, záleží aj od obrázku a od množstva farby, ktorú ste naniesli na textil. Niekedy stačí aj polovica času.

Ak je farba preschnutá, tak je ju potrebné stabilizovať teplom, čo znamená že si textil otočíte na opačnú stranu a zažehlíte miesto, kde sa nachádza obrázok. Treba to tak 5 min. prežehliť.Odporúčam použiť aj papier na pečenie, môžete to dať medzi tričko, aby sa Vám obrázok nepretlačil na druhu stranu.  V žiadnom prípade nemôže ísť žehlička priamo na farbu, ani pri ďalších žehleniach.

Po zažehlení, môžete textil kľudne nosiť a dať prať, max. do 30 stupňov. Najlepšie ho prať vždy z rubovej strany, aby sa obrázok neodral o bubon v pračke.
Takže, keď už viete ako farby používať, tak si môžete nakresliť vlastné tričko a ak si netrúfate, tak si ho nechajte nakresliť od nás. Z vlastnej skúsenosti viem, že trička majú dlhú trvácnosť, mam niektoré aj 4 roky a pri správnom zaobchádzaní Vám určite bude dlho robiť radosť.

Ešte by som chcela upozorniť na to, že ak sa chystáte maľovať na tričká, použite tričká vhodné na maľovanie. Najlepšie sú čísto bavlnené, resp. len mierne elastické. Nemalo by byť vrúbkované. Tričká na našej stránke sú vhodné na maľovanie.

Druhy farieb na textil

Farby na svetlý textil, farby na tmavý textil a metalické farby. Rozdiel medzi farbami na svetlý a tmavý textil je v tom, že tie na tmavý textil majú väčšiu hustotu, takže aj lepšie prekrytie, to znamená, že nemusíte nanášať dvojnásobné množsto, ako keby ste používali farby na svetlý textil na tmavý podklad. Ide najmä o svetlejšie farebné odtiene.

Farby na tmavý textil môžete používaj aj na svetlý textil. Nie všetky farebné odtiene sa vyrábaju v obidvoch druhoch. Napr. tmavšie farebné odtiene sú v kategórii na svetlý textil, ale používajú sa aj na tmavý. Metalické farby sa radia do kategórie farieb na tmavý textil.

Na doozdobenie celkovej kresby môžete použit ozdobné farby. Majú perleťový nádych. Sú v tubách so sosáčikom, tým je ľahké ich nanášanie na textil. V našej ponuke nájdete viacero ozdobných farieb na textil.

Naša ponuka farieb

Začali sme ponukou základných farieb, pomocou ich zmiešania získate aj ostatné vedľajšie farby. Postupne našu paletu rozširujem o iné farebné odtiene,o ktoré prejavíte záujem. Takže ak hľadáte nejaký iný farebný odtieň, stačí sa nám ozvať a môžem ho pre vás objednať. Farby, ktoré mám na stránke Vám viem poväčšine promptne dodať, lebo ich mám na sklade. Na nové farby je dodacia lehota závislá od dodávateľa, väčšinou týždeň.

Verím, že ste sa dočítali potrebné informácie, ktoré ste o farbách hľadali a že po vyskúšaní našich farieb budete s nimi spokojní.

Štetce a maliarske palety

Aby naša ponuka pre začínajúcich maliarov bola úplná. Pridali sme do nášho obchodu aj štetce, ktoré sú špeciálne vyrobené na maľovanie na textil. Ide o trojitú sadu štetcov. Dva okrúhle štetce vo veľkosti 0 a 8. A jeden plochý štetec veľkosť číslo 8.

Na miešanie farieb môžete použiť našu maliarsku paletu. Je z plastu, čiže sa ľahko udržuje a sú na nej špecialne misky na farby.

Pridané do rubriky Uncategorized